درخواست دفترچه بیمه درمانی سلامت بصورت غیر حضوری در منزل

بسمه تعالی

باسلام ، امروز قصت دارم آموزش غیر حضوری درخواست بیمه سلامت ، کسانی که بیمه درمانی ندارند بتوانند درمنزل درخواست دفترچه بیمه درمانی بدهند. اول لینک ذیل را کلیک میکنید.

https://eservices.ihio.gov.ir/isc/

چنانچه فاقد هرگونه پوشش بیمه ای می باشید روی دکمه ” ثبت نام”  کلیک نمایید.  با کلیک دکمه ” ثبت نام” به فرم زیر نمایش داده خواهد شد:

پس از وارد کردن شماره ملی و مقدار تصویر امنیتی جهت ثبت مشخصات فردی به فرم زیر منتقل می شوید. در این فرم و کلیه فرمهای دریافت اطلاعات، تکمیل مورادی که با رنگ قرمز نشان داده شده است الزامی می باشد.  

پس از وارد نمودن اطلاعات و کلیک مرحله بعد به فرم زیر وارد شده و می بایست محل دریافت دفترچه خود را مشخص نمائید:

  • دفتر نزدیک بخود را انتخاب میکنید. مثلا: دفتر پیشخوان صفاری واقع در خیابان انقلاب – 20متری دوم

در ادامه پس از شما درخواست می شود تمامی اعضای خانوار خود را ثبت نمائید.

توجه داشته باشید فرزندان بالای 18 سال را بصورت مجزاء ثبت نام شود. تا خودشان سرپرست خود شوند و فرزندان پایین18 سال زیر مجموعه سرپرست یا قیم قانونی آن باشد.

در صورت ثبت تمامی اعضای خانواده به فرم زیر منتقل می شوید:

چنانچه تمامی اعضای خانواده را وارد نموده اید با کلیک دکمه “درخواست پوشش بیمه ای” به فرم زیر منتقل می شوید:

در صورتیکه متقاضی توان پرداخت حق بیمه خود را نداشته و تقاضای بهره­ مندی از یارانه حمایتی دولت را دارید می توانید با کلیک دکمه مربوطه درخواست خود را ثبت نمائید. در این هنگام پیامکی با مضمون ” اطلاعات شما به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت ارزیابی وسع ارسال شده است و پس از یک ماه نتیجه به شما اطلاع رسانی خواهد شد “،  برای شما ارسال می شود.

 پس از گذشت مدت زمان اعلام شده، پیامکی مبنی بر نتیجه ارزیابی وسع از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای شما ارسال شده و می توانید به سامانه مراجعه و بر اساس نتیجه ارزیابی اقدام به برقراری پوشش بیمه ای خود نمائید و به دفتر منتخب مثلا: صفاری مراجعه شود جهت دریافت دفترچه بیمه درمانی

نتیجه به سه صورت می باشد:

حق بیمه کلا دولت میدهد رایگان

حق بیمه نفری 50 درصد دولت میدهد و 50 درصد متقاضی برای یک سال

حق بیمه نفری 100 درصد متقاضی میدهد برای یک سال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *